Audiencja u Papieża

(Gazeta szkolna „Żak”, nr 35-36, kwiecień-maj 2004r.)

Wszyscy na pewno wiecie, że od dawna w naszej szkole podejmowane są działania, które przybliżają nam osobę Jana Pawła II. To my wybraliśmy tego sławnego Polaka na patrona nowego gimnazjum. Teraz musimy pokazać, że karniewska szkoła zasługuje na taki zaszczyt.

Kolejnym krokiem był wyjazd przedstawicieli naszej gminy do Rzymu. Delegacja w składzie: pani dyrektor Wiesława Modzelewska, ksiądz proboszcz Sławomir Filipski, wójt Józef Andrzej Stopa i nauczyciel oraz radny pan Waldemar Zając wyleciała 29 marca 2004 roku z lotniska w Warszawie w stronę Włoch. Mogli uczestniczyć w audiencji generalnej. Rozmawiając z Ojcem Świętym, prosili o błogosławieństwo dla parafii, szkoły…. Papież zobaczył na obrazie nowy budynek szkoły. Był bardzo ciekawy, gdzie dokładnie znajduje się Karniewo. Kiedy oglądałam film nakręcony podczas środowej audiencji, zaniemówiłam. Tego nie da się opisać, więc nie wyobrażam sobie, co w tych chwilach czuła nasza czwórka. Papież siedział na fotelu, przed ogromnym ołtarzem, obok jego pomocnicy, a przed Ojcem Świętym pielgrzymi z Karniewa. Trudno to sobie wyobrazić. To spotkanie z pewnością na długo zostanie w ich pamięci.

Delegacja brała też udział w XIX Światowym Dniu Młodzieży, na placu świętego Piotra w Rzymie. Ksiądz mówił nam, że żaden aktor, muzyk czy sportowiec nie zachwyca tak, jak Karol Wojtyła. Oprócz tego karniewscy turyści zwiedzili jeszcze Rzym. Oczywiście wszystko zostało uwiecznione na pięknych fotografiach. Warto wspomnieć, że ostatniego dnia ksiądz proboszcz celebrował Mszę Świętą w Bazylice św. Piotra. Musicie wiedzieć, że polscy turyści są we Włoszech przyjmowani z dużym entuzjazmem. Włosi, słysząc polską mowę, wiedzą, że stoją przed nimi rodacy Ojca Świętego.

Po tak wspaniałym tygodniu wszyscy wrócili cali i zdrowi. Jak mówiła pani dyrektor, teraz jest radosna i pełna zapału do dalszej pracy. Nam pozostaje teraz czynić tak, byśmy udowodnili, że Jan Paweł to autorytet, który naśladujemy w każdym calu.

Akwarela Publicznego Gimnazjumks. Sławomir Filipskipani dyrektor Wiesława Modzelewskapan wójt J.A.Stopapan Waldemar Zając

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s