Uroczystości

16 października 2003 roku miały miejsce uroczystości związane z obchodami 25-lecia pontyfikatu Jana Pawła II.

ob4(Gazeta szkolna „Żak”, nr 29, paźŸdziernik 2003r.)

16 października kilka minut przed godziną 9.00 zebraliśmy się przed szkołą, aby udać się do kościoła. Wraz z nauczycielami poszliśmy na Mszę Świętą odprawioną w intencji papieża Polaka. Trwała godzinę, jednak ja nie mogłam wysiedzieć spokojnie. Denerwowałam się przed czekającym mnie przedstawieniem. Po powrocie do szkoły natychmiast przebrałyśmy się w strój szkolny i udałyśmy się na salę gimnastyczną, gdzie odbyło się przedstawienie. Przed występem, każdy przypomniał sobie teksty piosenek, lecz nie było dużo czasu, gdyż publiczność nie mogła się doczekać. Byli również goście: pan wójt Józef Andrzej Stopa i pani Anna Leśnik (dyr GZEAS-u), a także przewodnicząca Rady Rodziców pani Monika Szczepańska.
Występ tak bardzo zachwycił słuchaczy, że aż miło było patrzeć na skupioną brać szkolną. Nikt nie przeszkadzał, nie rozmawiał. W ciszy i skupieniu śledziliśmy losy polskiego papieża.

Anna Wyrzykowska

Recytuje Łukasz StańczakRecytuje Przemek SzczepańskiAkompaniuje Albert SadowskiŚpiewa Karolina ŻychowskaŚpiewa Karolina ŻychowskaPodziękowania składa pani dyrektor Wiesława Modzelewska.Zaproszeni gościeUczniowie przygotowujący akademię z opiekunkami.Karolina Żychowska, Zuzanna MyszkaK.Jackowski, J.Ochenkowska, M.Jackowska, D.Stańczak, J.Soska, P.Szczepańska
Pauina Szczepańska, Natalia Konopka


ob6
(Gazeta szkolna „Żak”, nr 29, paźŸdziernik 2003r.)

Już od września trwały przygotowania do przedstawienia z okazji 25 lat pontyfikatu Jana Pawła II. Spotykaliśmy się na Kółku Teatralnym co tydzień. Na zajęciach towarzyszyły nam: pani Daniela Wawrzonkowska i pani Justyna Sadowska. Akompaniował Albert Sadowski.
Tam też zostały przydzielone teksty. Rolę Papieża otrzymał Konrad Jackowski. Inni także dostali wspaniałe kwestie. Oprócz recytatorów wreszcie w naszej szkole pojawił się chór. I to jaki, profesjonalny! Tydzień przed występem ćwiczyliśmy już prawie codziennie. Próba generalna odbyła się w sobotę w kościele.
Trwała około dwóch godzin. Zmarzliśmy okropnie. Ale warto było poświecić tyle czasu na przygotowania i marznąć w kościele.
Nadszedł wreszcie długo oczekiwany dzień występu! Wszyscy zebraliśmy się grzecznie i…. zaczęliśmy. Recytatorzy i chór spisali się na piątkę. W trakcie występu widzowie mogli oglądać zdjęcia Jana Pawła II.
Przedstawienie trwało krótko, (tak mi się przynajmniej wydawało, gdy śpiewałam w chórze). Często miałam łzy w oczach, gdy patrzyłam na publiczność. Pytacie dlaczego? Przyglądając się, wdziałam wiele osób, które ze wzruszenia płakały. To było cudowne. Byłam dumna, że nasza praca nie poszła na marne.
Po występie nagrodzono nas gorącymi brawami. Starszy pan z zachwytu krzyknął: „Niech żyje młodzież”. Ksiądz proboszcz też wyraził słowa podziękowania.
Jestem pewna, że uczyniliśmy ten pierwszy krok ku nadaniu szkole imienia Jana Pawła II. Nasz rodak to wielki człowiek. Zrobił wiele, więc mu dziękujemy. Dlaczego nadajemy szkole Jego imię.
Po prostu KOCHAMY JANA PAWŁA II.

Anna Wyrzykowska

Przedstawienie w kościeleAkompaniuje Albert SadowskiRecytuje Tomek KonarzewskiŚpiewa Zuzanna Myszka i Kamil JakubiakŚpiewa Karolina ŻychowskaKonrad Jackowski w roli papieżaJ.Ochenkowska, K.Żychowska, M.Jackowska, M.MyszkaRecytuje Łukasz Stańczak

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s